Bezpieczniej w Ligocie Wielkiej. Powstał tam nowy chodnik

Chodnik o długości 300 m, przy drodze powiatowej 1466D, został wybudowany w Ligocie Wielkiej. Inwestycja ta znacznie poprawi bezpieczeństwo w tym newralgicznym miejscu.

W odbiorze zadania uczestniczyli m.in.: starosta oleśnicki Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, radna powiatowa Anna Kępa, dyrektor ZDP Grzegorz Cipyk, inspektor ds. inwestycji drogowych w ZDP Danuta Strojny, inspektor nadzoru Ryszard Potoczny, sołtys Ligoty Justyna Batog, sołtys Zimnicy Piotr Zimiński oraz przedstawiciele wykonawcy – P.H.U. Tomasz Oziębły z Namysłowa.
Przedsięwzięcie, którego koszt całkowity wyniósł prawie 650 000 zł, zostało dofinansowane z subwencji ogólnej kwotą 295 091,97 zł.

Uczestników odbioru inwestycji powitał starosta Sławomir Kapica, który od razu zwrócił uwagę na wzmożony ruch na przyległej drodze. – Widać, że budowa tego chodnika to było dobre posunięcie, bo jeździ tędy dużo pojazdów i to ze znaczną prędkością – dodał szef powiatu. – Tym bardziej, że w wiosce jest kilku inwalidów poruszających się na wózkach – wspomnieli sołtysi.
Wicestarosta Stanisław Stępień zauważył, że inwestycja jest dobrodziejstwem nie tylko dla mieszkańców Ligoty, ale także pobliskiej Zimnicy. Podkreślił, że to głównie zasługa radnej powiatowej Anny Kępy, której podziękował za to, że swoimi staraniami dopięła celu i mieszkańcy obu miejscowości mogą za to wdzięczni.

Horoskop

licznik odwiedzin

338001

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors