Bezpieczeństwo seniorów tematem spotkań z policją

W tym tygodniu sierż. szt. Marta Litwa z Komisariatu Policji w Sycowie przeprowadziła akcję informacyjno-edukacyjną dla świadczeniobiorców ZUS, pt. "Uważaj na oszustów! Policja ostrzega!".

W ramach akcji przybliżono Seniorom informacje na temat działania przestępców, którzy posługują się popularnymi metodami m.in. „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracowników ZUS, MOPS, Banków”. Poruszony został również temat oszustw w Internecie.

Podczas spotkania uczulono seniorów, żeby nie zaciągali żadnych pożyczek oraz kredytów na polecenie osób obcych, aby nie wypłacali ze swojego konta żadnych oszczędności i nie przekazywali obcym, którzy najczęściej podają się za bliskich z rodziny czy też Policjantów.

Poinformowano osoby starsze, że Policja nigdy nie prosi o pieniądze i nie dzwoni z takim żądaniem. Przekazano seniorom, aby nie mówili osobom obcym o stanie zasobów pieniężnych i nie posiadali dużych kwot gotówki w miejscu zamieszkania.

Omówiono również temat zagrożeń w Internecie. Przedstawiono jakimi sposobami posługują się osoby, które chcą oszukać użytkowników Internetu. Zaapelowano do wszystkich uczestników spotkania o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas jakichkolwiek działań w sieci.

Na koniec spotkania rozpowszechniono wśród Seniorów ulotki zawierające podstawowe informacje profilaktyczne dotyczące spotkania. Takie działania prewencyjne na pewno zapadną seniorom w pamięci.

 

red./

źródło: KPP Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

336252

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors