Aula ZSP w Sycowie już po przebudowie. Robi wrażenie

– Warto było czekać, jest pięknie – trudno się nie zgodzić z opinią społeczności szkolnej uczestniczącej w uroczystym odbiorze zadania polegającego na przebudowie budynku C w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie wraz z wykonaniem wentylacji mechanicznej.

✅ Obiekt ten, zwany aulą, wraz z wyremontowanymi salami lekcyjnymi, salą wykładowo-szkoleniową i sanitariatami bez wątpienia robi wrażenie.

✅ Zrobił również na przedstawicielach władz Powiatu, który reprezentowali m.in. starosta Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, radni Renata Wojciechowska i Marek Rubik, sekretarz Halina Szydłowska, skarbnik Urszula Włodarczyk oraz naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Małgorzata Iwańska.

✅ "Dajecie nam państwo siłę do pracy, możliwość spokojnego realizowania zadań oświatowych i inspirację do rozwoju" – za ten długo wyczekiwany prezent podziękowała im wszystkim młodzież szkolna, mająca świadomość, że remontu nie byłoby, gdyby nie determinacja dyrektor Beaty Mazurek, życzliwość starosty Sławomira Kapicy oraz przychylność Zarządu i radnych.

✅ Dyrektor Beata Mazurek przypomniała, że inwestycja ta była konieczna, ponieważ budynek został wyłączony z użytkowania w roku szkolnym 2018/2019 ze względu na prace związane z termomodernizacją. Zły stan pomieszczeń, a szczególnie warunki higieniczno-sanitarne związane z zawilgoceniem i zagrzybieniem ścian nie zapewniały bezpiecznych warunków pracy i nauki. Dziś problem brakujących pomieszczeń został rozwiązany.

✅ - To także efekt dobrej współpracy, zrozumienia i świadomości, że wszystkie inwestycje oświatowe służą młodym ludziom – zwrócił uwagę starosta Sławomir Kapica, który wręczył dyrektor placówki bon od rady powiatu o wartości 160 tys. zł. Bon miał wartość symboliczną, albowiem środki na pomoce dydaktyczne i wyposażenie już zostały przez szkołę wydatkowane.

✅ Oddzielne podziękowania starosta przekazał dla byłego dyrektora ZSP Michała Patera, kierownika administracyjno-gospodarczego Stanisława Biernackiego, inspektora nadzoru Ryszarda Gąsiora oraz wykonawcy - firmie AG-Bud z Ligoty Polskiej.

💰 Inwestycja kosztowała Powiat 1 056 870 zł.


 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

370494

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors