Areszt dla sprawców kradzieży rozbójniczej z prywatnej posesji na ternie gminy Oleśnica

Oleśniccy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu oleśnickiego którzy dokonali kradzieży opon z prywatnej posesji na ternie gminy Oleśnica oraz uszkodzeń ciała właściciela mienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Oleśnicy sprawcy przestępstwa trafili na trzy miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w piątek na terenie gminy Oleśnica. Na jedną z posesji przy domu jednorodzinnym wjechał pojazd typu bus z którego wysiadło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli pakować opony do swojego samochodu. Całą sytuację zauważył właściciel posesji, który wybiegł do sprawców zaboru jego opon aby ich powstrzymać.
Znajdujący się tam mężczyźni widząc sytuację, szybko wsiedli do pojazdu i chcieli odjechać. Właściciel w celu udaremnienia kradzieży i odjechania sprawców złapał dłońmi za maskę pojazdu. Niestety kierujący pojazdem marki Mercedes ruszył najeżdżając na mężczyznę, który uchwycił się maski pojazdu.
Prowadzący pojazd po przejechaniu około 100 metrów w wyniku gwałtownego przyspieszania i poruszania się od prawej do lewej krawędzi jezdni doprowadził do upadku na jezdnie mężczyzny. Po czym odjechał z miejsca zdarzenia i pozostawił poszkodowanego z obrażeniami ciała.

Oleśniccy kryminalni po otrzymaniu zgłoszenia szybko podjęli wszelkie działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstwa. Już po paru godzinach dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych. Są to mieszkańcy powiatu oleśnickiego. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany do odbycia kary więzienia w wymiarze 6 miesięcy. Dodatkowo 33 letniemu mężczyźnie zostało udowodnione jedenaści kradzieży paliwa na stacjach benzynowych znajdujących się na ternie powiatu oleśnickiego. Ostatnim przestępstwem do którego mężczyzna się przyznał było niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanego polecenia zatrzymania się przez funkcjonariusza policji, poruszającego się oznakowanym radiowozem i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Sąd Rejonowy w Oleśnicy po zapoznaniu się z materiałami sprawy postanowił o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn na okres trzech miesięcy.

 KPP Oleśnica