Areszt dla 27-letniego mieszkańca Oleśnicy

27 stycznia na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy wobec 27-letniego mieszkańca Oleśnicy.

Podejrzanemu Przemysławowi Ł. zarzucono posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy w ilości nieco ponad 3,5 kg netto oraz udzielenie kilkunastokrotnie środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste w łącznej ilości co najmniej 16 gramów netto.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Przemysław Ł. przyznał się częściowo do posiadania substancji psychotropowych, wyjaśniając jednak, że „nie wiedział, że w jego mieszkaniu znajduje się taka ilość narkotyków i że należą na pewno do kogoś z jego znajomych”.

– Warto w tym miejscu podkreślić, że jednocześnie przyznał, że mieszka sam – mówi Małgorzata Dziewońska z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. – Co do popełnienia czynu z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, podejrzany nie przyznał się do udzielania środków odurzających innym osobom.

 

red.

OI