APO w finale Tarczyński Arena Cup

Reprezentacje roczników U-8 oraz U-9 Akademii Piłkarskiej Oleśnica wzięły udział w turnieju piłkarskim Tarczyński Arena CUP, którego finał rozegrany został na płycie głównej Tarczyński Arena we Wrocławiu.

Droga do finału nie była łatwa, kwalifikacje rozpoczęły się na początku kwietnia i obejmowały cztery turnieje eliminacyjne. Za młodymi piłkarzami Akademii Piłkarskiej Oleśnica ponad 60 rozegranych spotkań, które obu ekipom dały awans do turnieju finałowego. W turnieju udział wzięły najsilniejsze zespoły z dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego czy zachodniopomorskiego, a nasi zawodnicy mierzyli się między innymi z drużynami: Śląska Wrocław S.A., Pogoni Szczecin, AP Reissa Poznań, 1KS Ślęzy Wrocław, AP Namysłów, Falubaz Zielona Góra i wieloma innymi klasowymi zespołami.

Przed rozpoczęciem piłkarskich zmagań w finale, młodzi zawodnicy mieli czas na zwiedzanie stadionu, na którym swoje mecze rozgrywa ekstraklasowa drużyna Śląska Wrocław S.A. W finale zespół U-8 trafił do grupy z drużynami: Śląska Wrocław, MKS Siechnice oraz 1KS Ślęza Wrocław.
Drużyna U-9 w grupie zagrała natomiast ze Śląskiem Wrocław, AP Granica Bogatynia oraz 1KS Ślęza Wrocław. Obie drużyny w swoich grupach wygrały po dwa spotkania i obie uległy gospodarzom turnieju Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław S.A. W półfinale mimo świetnej walki do końca, drużyna U-8 nie dała rady pokonać drużyny AP Reissa Poznań. Natomiast o rok starsi koledzy U-9, w półfinale przegrali po dobrym meczu z AP Namysłów 1:3. Tym samym obie drużyny Akademii Piłkarskiej Oleśnica zajęły na turnieju czwarte miejsce, tuż za podium.

- "Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi gratulujemy udanych występów i walkę do samego końca i dziękujemy za dostarczone emocje. Rodzicom serdecznie dziękujemy za doping, pomoc i zaangażowanie" - podsumowała Akademia Piłkarska Oleśnica.

źródło: APO/

Horoskop

licznik odwiedzin

386012
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors