Agnieszka Chylińska i Smolasty gwiazdami tegorocznych Dni Oleśnicy

Agnieszka Chylińska i raper Smolasty - to gwiazdy tegorocznych Dni Oleśnicy, które odbędą się 4 i 5 czerwca na podzamczu.

W sobotę, 4 czerwca na scenie zaprezentuje się raper Smolasty.

Jak podaje MOKiS, Smolasty to człowiek orkiestra polskiej sceny hip-hopowej. -Raper tworzy kawałki z pogranicza R&B, hip-hopu oraz popu, a przy tym gra na gitarze i fortepianie oraz odpowiada za produkcję.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie wokalistka Agnieszka Chylińska.

Polska piosenkarka i autorka książek dla dzieci, a także osobowość telewizyjna. Znana jest głównie z rockowego zespołu O.N.A. W 2009 roku zaczęła karierę solową, w tym czasie ukazała się debiutancka płyta Agnieszki Chylińskiej Modern Rocking, stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop. Wokalistka była wielokrotnie nagradzana i nominowana do najróżniejszych nagród jako najlepsza wokalistka i autorka tekstów. Były to m.in. Fryderyki, PlayBoxy, czy konkursy organizowane przez pisma muzyczne. W styczniu 2002 roku Chylińska nagrodzona została Paszportem „Polityki.

Oprócz koncertów tradycyjnie pojawi się wesołe miasteczko, a także strefa gastronomiczna. Nie zabraknie także występów lokalnych artystów.

 

źródło: MOKiS/