Adrian Potępa szóstym kierowcą świata w finale Rok Cup Superfinal 2023

Tegoroczny Finał Światowy Rok Cup Superfinal 2023 zakończył się wielkim sukcesem dla Adriana, który w wyścigu finałowym przekroczył metę jako szósty zawodnik na świecie.

Finał Światowy odbył się na Włoskim torze South Garda Karting Lonato w którym wystartowało ponad 400 kierowców z 50 państw całego świata. Adrian we wspaniałym stylu przechodził kolejne etapy zawodów. Do biegu finałowego kierowca Jastrzębski-Racing podchodził z 9 pozycji startowej.

Jego zacięta walka do samej linii mety była niezwykła – wjechał równo z włoskim zawodnikiem tracąc pozycję 5 o zaledwie 0,031 sekundy. Jego zacięta rywalizacja i walka do ostatnich centymetrów na mecie (dosłownie) wywołały podziw i zostaną na długo zapamiętane wśród fanów sportu na całym świecie.

Ten rezultat potwierdza nie tylko jego umiejętności, ale także wytrwałość i determinację, które są nieodłącznymi cechami prawdziwych mistrzów sportu. 6 miejsce w FINALE to niesamowity wynik, który z pewnością zapisze się w historii polskiego kartingu. Przypomnijmy, że w kategorii Mini ROK prawo startu miało 72 zawodników z całego świata, a Adrian uplasował się najwyżej z Polaków.

Sukces Adriana to również zasługa całego Teamu Jastrzębski-Racing oraz partnerów, SLV Group i Zielona Oliwka Kiełczów, którzy wspierają Adriana od początku jego kariery. Podziękowania również dla naszych wspaniałych kibiców, którzy jak zawsze licznie kibicują i trzymają kciuki za Adriana.

 

red./

źródło: OI/

Horoskop

licznik odwiedzin

374231

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors