27-latek zatrzymany w sobotę w Oleśnicy przed przyjazdem prezesa Kaczyńskiego, usłyszy zarzuty

Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy odpowiedziała na nasze pytania dotyczące sobotnich działań związanych z przyjazdem prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Jak informuje Bernadeta Pytel, funkcjonariusze realizowali swoje standardowe czynności dotyczące wizyty przedstawicieli Rządu RP. – Planując zabezpieczenie tego typu policjanci zawsze dostosowują siły i środki do mogących wystąpić zagrożeń, gdyż dla funkcjonariuszy ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców oraz uczestników planowanego wydarzenia – mówi policjantka. – Ilość sił i środków każdorazowo jest dostosowana do mogących wystąpić zagrożeń i stanowi element prowadzonej przez funkcjonariuszy działań. W związku z tym faktem, zarówno na temat ilości policjantów, jak i wykorzystanych środków udzielić informacji nie mogę.

Tego samego dnia, podczas pełnionej służby policjanci, zatrzymali 27-letniego mężczyznę używającego – jak mówi policjantka – słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym.

– W związku z tym, iż mężczyzna nie podał danych osobowych, nie dostosował się do wydawanych poleceń oraz stawiał czynny opór, został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy – wyjaśnia policjantka. – Mężczyzna odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariuszy.

Zatrzymany 27-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem niespełna trzy promile. – W związku z naruszeniami prawa mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – mówi nasza rozmówczyni.

 

red./

źródło: KPP Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

312977

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors