19-latka chciała zeskoczyć z wiaduktu. Uratowali ją policjanci.

Oleśniccy policjanci uratowali młodą kobietę, która chciała skoczyć z wiaduktu. Kobieta cały czas płakała i nie pozwalała do siebie podejść. Zdecydowana reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na uratowanie życia kobiety.

Funkcjonariusze oleśnickiej prewencji pełniąc służbę zawsze są przygotowani do niesienia pomocy. Tym razem zostali zadysponowani na interwencje gdzie kobieta siedziała na barierach ochronnych wiaduktu i chciała skoczyć. Policjanci niezwłocznie przybili na miejsce ustalili, że 19 – latka jest obywatelką Boliwii.

Rozmowa funkcjonariuszy z kobietą prowadzona była w języku angielskim. Nie spowodowało to żadnych utrudnień w komunikacji. W pewnym momencie policjanci wykorzystali moment nieuwagi

kobiety, podbiegli i chwycili kobietę. Gdy była już bezpieczna została przekazana Zespołowi Pogotowia Ratunkowego.

Pamiętajmy, że nie ma w życiu sytuacji bez wyjścia. Jeżeli napotykamy problemy, nie bójmy się poprosić o pomoc. Nie lekceważmy sygnałów, które mogą świadczyć, że nasi bliscy chcą targnąć się na życie. W każdej takiej sytuacji zgłośmy tę informację pod numer alarmowy 112. Szybka reakcja może zapobiec tragedii.

 

red./

źródło: KPP Oleśnica/