155. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

5 grudnia 2022 roku przypada 155. rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Pana Wicewojewodę Dolnośląskiego Jarosława Kresę.

Tego dnia o godz. 13:00 zaplanowano okolicznościowy wykład pt. „Marszałek Józef Piłsudski – perspektywa kresowa”, który poprowadzi prof. Włodzimierz Suleja, historyk specjalizujący się w dziejach polskiej myśli politycznej, dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu w latach 2000-2013.

Wykład odbędzie się w Sali Sejmikowej im. Kornela Morawieckiego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu (ul. Pl. Powstańców Warszawy 1). Po wykładzie zaplanowano uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Marszałka Piłsudskiego znajdującą się obok Sali Sejmikowej w Urzędzie Wojewódzkim.

Rocznice takie jak te uświadamiają nam z pewnością, jak ważną postacią dla Polski był Marszałek Piłsudski, jeden z Ojców Niepodległej i Wolnej Polski, który konstatował swoje społeczne zaangażowanie słowami, „przecież tylko Polsce służę”.

 

źródło: DUW/