Zwycięski projekt ogrodu japońskiego z oleśnickiego budżetu obywatelskiego nie zostanie zrealizowany…

Wszyscy głosujący na projekt zakątku japońskiego w rejonie stawu przy Parku książąt Oleśnickich będą zawiedzeni. To prawdziwy cios dla Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego.  Był to jeden ze zwycięskich projektów, który nie zostanie zrealizowany.

"W ramach umowy należy zaprojektować ogród japoński w stylu Tsukiyama – ogrodu z małymi pagórkami, kamieniami symbolizującymi góry, stawami naśladującymi morza, zmieszanym ze stylem Karesansui – ogrodu suchego krajobrazu. Ogród ten powinien zawierać charakterystyczne elementy takie jak m.in. roślinność zimozieloną, aleję wiśniową, kamienie, głazy, bramę (Tori), altankę, latarnie w stylu japońskim, mostek z wykorzystaniem wody, itp. Zaprojektowany ogród ma charakteryzować się prostotą, harmonią ale i jednocześnie elegancją. Ma zapewniać odpoczynek wśród dzikiej przyrody, ciszy i szumu wody (niewielkie wodospady, kaskady, strumyki)" - jak podano w opisie zadania przetargowego organizowanego przez UM w Oleśnicy.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Beata Krzesińska z Oleśnicy Razem poinformowała, że zadanie to nie zostanie zrealizowane.

- Budżet jest roczny. Ogłaszaliśmy przetargi, nikt się nie zgłosił. Zadania nie przechodzą na lata kolejne - odpowiedziała jej wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor.

Tym samym wiceburmistrz nie chciała odpowiedzieć na pytanie radnej Krzesińskiej czy wnioskodawcy projektu zostali już o tym fakcie poinformowani.

Radny Paweł Bielański z Oleśnicy Razem tak komentuje powyższą sytuację:

- Jestem zdumiony... Czyli zakątek japoński został porzucony z tego tytułu, że nie wyłoniono wykonawcy. Kolejne złe działanie. Znów zniechęci mieszkańców. To kolejne wykluczenie. Współczuję tym, którzy na ten projekt oddali głos.

 

red.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny