Zmiany kadrowe na oddziale patologii noworodka i intensywnej terapii

Oddział ginekologiczno-położniczy oraz patologii noworodka i intensywnej terapii oleśnickiego szpitala poinformował o zmianach kadrowych.

Do zespołu dołączyła, jako konsultantka, kardiolożka dziecięca dr Joanna Kukawczyńska oraz fizjoterapeutka dziecięca mgr Katarzyna Balcerak. Od 1 lipca kieruje zespołem dr Dorota Dobrowolska.

Oddział został doposażony w dodatkowy sprzęt najnowszej generacji respirator z możliwością wentylacji oscylacyjnej i wysokoprzepływowej (przeznaczony dla pacjentów, którym nie wystarcza standardowa wentylacja), skaner żył (ułatwiający pobieranie krwi i dostęp naczyniowy dla najmniejszych pacjentów), 2 łóżeczka do fototerapii, bilirubinometr (czyli urządzenie do nieinwazyjnego pomiaru bilirubiny), RTG przyłóżkowe (umożliwiające diagnostykę pacjentów bezpośrednio w inkubatorze) oraz 2 specjalistyczne głowice ultrasonograficzne do wykonywania echa serca oraz badań jamy brzusznej i przezciemiączkowych.

Od stycznia tego roku w Oleśnicy działa oddział II stopnia referencyjności, który przyjmuje do oddziału wcześniaki od 32 tyg. ciąży oraz dzieci z ciąż powikłanych np. hipotrofią, nadciśnieniem czy cholestazą.

 

źródło: OI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content