Zawodnik ULKS Marten Ciechów – Jakub Matkowski zdobył złoty medal

W Brzegu Dolnym w dniach 17-18.10 br. odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. Zawodnicy rywalizowali o medale w czterech kategoriach: młodzików i młodziczek, kadetów i kadetek, juniorów i juniorek oraz młodzieżowców i młodzieżówek.

W dniach 17-18.10.2020 w Hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym odbywały się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. Zawodnik ULKS Marten Ciechów - Jakub Matkowski zdobył złoty medal w kategorii juniorów.

Klub ULKS MARTEN CIECHÓW opublikował na swoim facebookowym profilu podziękowania dla swojego zawodnika Jakuba:

"!!!! Brawa dla Kuby, który w całym turnieju nie stracił seta !!! Niech ten sukces pozwoli Kubie uwierzyć w swoje umiejętności jakie pokazał w dzisiejszym finale ✌️🏓🏓 i przerodzi się w kolejne sukcesy !!!. Podziękowania również dla Trenera Pawła Furmana oraz dla Miasta i Gminy Środa Śląska i Sponsora tytularnego Klubu Firmy MARTEN za wsparcie !!!!!! Jeszcze raz ogromne gratulacje od Prezesa i Wszystkich Zawodników ULKS MARTEN CIECHÓW".

W finałowej grze juniorów, Jakub Matkowski wygrał z Mikołajem Olejnikiem (Visonex LUKS Top Wierzbięcin) 3:0 (11:6, 11:6, 11:8).

Tytuł mistrzowski w kategorii juniorek zdobyła natomiast Agnieszka Piłat (LUKS Chełmno). Triumf reprezentantki klubu z województwa kujawsko-pomorskiego, która w Mistrzostwach Polski LZS rozstawiona była z numerem piątym, należy uznać za niespodziankę. W finale Piłat pokonała Milenę Chrabąszcz (MKS Rokita Brzego Dolny) 3:2 (11:6, 5:11, 11:4, 6:11, 11:9). Wcześniej, bo w półfinale, zawodniczka LUKS Chełmno wyeliminowała turniejową „jedynkę” – Elżbietę Kwiatkowską.

W najmłodszej grupie – młodzików i młodziczek mistrzami kraju Zrzeszenia LZS zostali Marcel Błaszczyk (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) i Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński). Zawodnik Dwójki Rawa Mazowiecka w finałowym spotkaniu ograł Artura Gromka (Warmia Lidzbark Warmiński) 3:0 (11:9, 11:7, 13:11), a triumfatorka niedawnych Mistrzostw Polski młodziczek pokonała Katarzynę Nowak (KS Polonia Śmigiel) 3:1 (6:11, 11:6, 11:5, 11:5).

Triumfatorami najstarszej kategorii – młodzieżowców i młodzieżówek zostali Krzysztof Katafiasz (niestowarzyszony) i Katarzyna Gierach (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka). Tenisista stołowy z Wielkopolski w grze finałowej pokonał Norberta Wojtyłę (LKS Odra Głoska) 3:0 (12:10, 11:6, 18:16), a Gierach ograła Elizę Brzęczek (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:1 (11:6, 13:11, 14:16, 11:9).

Wyniki szczegółowe dostępne pod adresem: http://dozts.pl/mistrzostwa-polski-zrzeszenia-lzs-brzeg-dolny/

 

red. P. Sanecki

materiały ULKS MARTEN CIECHÓW oraz dozts.pl/

Udostępnij na swoim profilu !