Zatrzymano 63-latka, który dusił i szarpał żonę, a na córkę ruszył z maczetą

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 63-letniego mieszkańca Gminy Oleśnicy, który w dniu wczorajszym dusił i szarpał swoją żonę natomiast względem córki odgrażał się trzymając w ręku maczetę. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał 0,7 mg/l w wydychanym powietrzu.

– W dniu wczorajszym do dyżurnego naszej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące niebezpiecznej sytuacji podczas awantury domowej, do której doszło na terenie Gminy Oleśnicy – informuje Bernadeta Pytel z Komendy Powiatowej Policji Oleśnicy. – Osoba zgłaszająca przekazała informację, że ojciec dusił i szarpał jej mamę natomiast względem niej odgrażał się, trzymając w ręku maczetę. Funkcjonariusze, którzy pełnili służbę po otrzymaniu zgłoszenia pilnie udali się pod wskazany adres.

Na miejscu zastano dwie roztrzęsione kobiety, które przekazały, że sprawca wyszedł z domu i poszedł na podwórko. Mężczyzna stał z tyłu posesji trzymając w ręku maczetę oraz siekierę, miał wyraźnie podniesiony ton głosu. W związku z sytuacją funkcjonariusze podjęli decyzję o szybkim obezwładnieniu mężczyzny. Mieszkaniec gminy Oleśnica został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do KPP Oleśnica. Podczas czynności mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,7 mg/l. W dniu dzisiejszym 63- letniemu mieszkańcowi gminy Oleśnica został przedstawiony zarzut znęcania się oraz gróźb karalnych. Decyzją Sądu Rejonowego w Oleśnicy względem zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

źródło: nolesnica.pl\

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content