Zapisz się na bezpłatne warsztaty w oleśnickiej bibliotece

Oleśnicka Biblioteka Publiczna w Oleśnicy zachęca do zapisów na warsztaty z tworzenia komiksów w ramach projektu „Światy Lema”! Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, będą to w końcu warsztaty w formule spotkania na żywo, w realnym świecie, w czterech (klimatyzowanych!) ścianach biblioteki! Twórczo i inspirująco odpoczniecie w końcu od komputerów, Internetu i programów do spotkań online!

A zadbają o to dwaj doświadczeni prowadzący:

Daniel Odija (ur. 1974) - prozaik, autor słuchowisk, sztuk teatralnych, komentarzy do filmów dokumentalnych oraz animator kultury. Autor zbiorów opowiadań Szklana huta (2005) Przezroczyste głowy (2018) oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008) i Kronika umarłych (2010). Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzany. Dwukrotnie nominowany do Nike - najbardziej prestiżowej nagrody literackiej w Polsce. Jego proza zastała przetłumaczona na kilkanaście języków.

Wojciech Stefaniec (ur.1980) - grafik, rysownik komiksowy uważany za jednego
z najwybitniejszych twórców swojego pokolenia. Autor kilkunastu komiksów, z czego dwa „Noir” (2013) i „Wróć do mnie, jeszcze raz” (2016) otrzymały Nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za najlepszy album roku.

Ważne: liczba miejsc ograniczona!

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

źródło: OBP

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content