Zamiast Dzwonić Do Sanepidu, Wypełnij Formularz Online

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy, z uwagi na wzmożoną liczbę zachorowań na COVID-19, zwraca się z prośbą do pacjentów o zgłaszanie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej w celu szybszej obsługi pacjenta z dodatnim wynikiem testu w kierunku SARS-CoV-2.

W związku z powyższym należy korzystać z formularza zamieszczonego na stronie www.pacjent.gov.pllub poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) oraz Infolinię +48 222 500 115.

Powyższe czynności wykonane przez pacjenta zdecydowanie skrócą czas oczekiwania na skierowanie domowników na kwarantannę oraz uzyskanie przez nich zlecenia na badanie.

Zamiast dzwonić do sanepidu, wypełnij formularz online

Miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem? Otrzymałeś dodatni wynik testu i wiesz, że mogłeś kogoś zakazić? Zgłoś to do sanepidu. Możesz skorzystać z Internetowego Konta Pacjenta

Zamiast szukać telefonu do najbliższego sanepidu skuteczniej, szybciej i wygodniej jest zgłosić bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub możliwość zakażenia drugiej osoby poprzez wypełnienie formularza dostępnego online.

Wypełnij formularz, jeśli:

  • masz pozytywny wynik testu na koronawirusa (test PCR w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2)
  • miałeś/aś bliski kontakt z osobą zakażoną
  • jako rodzic lub opiekun masz upoważnienie do wykonywania czynności za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta w imieniu Twojego dziecka lub osoby, która nie umie się samodzielnie zarejestrować, a powinna się zgłosić do sanepidu.

Gdzie znaleźć formularz?

Po zalogowaniu się na Internetowe Konto Pacjenta zobaczysz po prawej stronie obok powitania napis „Kwarantanna – zgłoszenie online” wraz z czerwoną ikonką przedstawiającą koronawirusa.

Widzi to każdy, kto zaloguje się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Także osoby, które nie mają na razie żadnego powodu, by skorzystać z formularza online.

 

red.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny