Zakończyły się gminne rozgrywki. Znamy zwycięzców!

Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica podsumowuje zakończone właśnie piłkarskie rozgrywki.

Mistrzostwa Gminy Oleśnica w piłce nożnej seniorów

Ostatnia w tym sezonie kolejka piłki nożnej seniorów o mistrzostwo gminy Oleśnica odbyła się w niedzielę, 20 czerwca. W obecnym sezonie miejsca na podium zdobyte zostały już przed
ostatnimi kolejkami, a zacięty pojedynek w ostatnich spotkaniach o „Puchar Wójta” Gminy Oleśnica toczyły reprezentacje Boguszyc Osiedla, Nieciszowa oraz Świerznej.

Po rozegraniu bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi drużynami na dwie kolejki przed końcem gminnych zmagań drużyna Boguszyce Osiedle, prowadzona przez Mieczysława Mosia, po raz pierwszy wywalczyła mistrzostwo gminy Oleśnica. Wicemistrzostwo „Ligi Gminnej” zdobyli reprezentanci Świerznej, a najniższe miejsce na podium w ostatniej kolejce wywalczyli zwycięzcy z ostatniego zakończonego sezonu 2018/2019 – reprezentacja Nieciszowa.

Po zakończonych zmaganiach sportowych odbyło się przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica oraz przez drużynę Ligoty Polskiej prowadzoną przez Krzysztofa i Dawida Kłysa
wspólne podsumowanie minionego sezonu. W pierwszej kolejności wyróżnieni zostali sędziowie ,prowadzący całe rozgrywki, czyli Mieczysław Głowaczewski oraz Piotr Całkosiński. Następnie
wręczono puchar „Fair Play” za czystą grę i ducha zdrowej rywalizacji, który wywalczyła w obecnych rozgrywkach reprezentacja Boguszyc Osiedla.

W następnej kolejności wręczono medale i puchary dla trzech najlepszych drużyn z gminy Oleśnica. Na zakończenie podsumowania nagrodzono najlepszego strzelca rozgrywek oraz bramkarza .W tym sezonie statuetka dla „snajpera” sezonu powędrowała do zawodnika z drużyny Boguszyc Osiedla, Pawła Polkowskiego, który w całych rozgrywkach zdobył 26 bramek.

Najlepszą obroną w całych rozgrywkach mogła pochwalić się drużyna z Boguszyc Osiedla,a tym samym ich bramkarz, Daniel Załachowski zdobył statuetkę dla najlepszego bramkarza. W zakończonym sezonie reprezentacja z Boguszyc Osiedla okazała się zdecydowanie
najlepszą drużyną naszych rozgrywek, udowadniając to zdobywając wszystkie najważniejsze trofea drużynowe i indywidualne.

Dla najlepszych drużyn i zawodników przygotowane puchary, medale i statuetki wręczali, Marcin Kasina – Wójt Gminy Oleśnica,Tadeusz Kunaj – przewodniczący Rady Gminy Oleśnica, Grzegorz
Szymański – przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa, Anita Markiewicz-Wróbel - radna gminy Oleśnica oraz Monika Małobęcka-Wzgarda – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
Oleśnica. Poczęstunek dla wszystkich uczestników podsumowania przygotowały panie z KGW Boguszyce.

Mistrzostwa Gminy Oleśnica w piłce nożnej młodzików i juniorów młodszych

W sobotę 19 czerwca na gminnym boisku "orlik" przy ul. Wileńskiej odbyły się finałowe turnieje piłki nożnej młodzików i juniorów młodszych z gminy Oleśnica.

Podczas minionego sezonu 2020/2021 GOK Oleśnica zorganizował 9 turniejów, w których łącznie uczestniczyło 6 drużyn. Po zakończonym turnieju odbyło się przygotowane przez Gminny Ośrodek
Kultury Oleśnica podsumowanie zmagań najmłodszych piłkarzy z gminy Oleśnica. W pierwszej kolejności wręczono pamiątkową statuetkę dla sędziego, Czesława Szczepaniaka, prowadzącego
całe rozgrywki.

W turniejach młodzików w końcowym rozrachunku najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Krzeczyna, której opiekunem jest Tadeusz Haba. Miejsce drugie na podium zajęła drużyna
z Dziadowej Kłody, a miejsce trzecie przypadło zawodnikom Nowoszyc. Królem strzelców młodzików został Dawid Olech z Dziadowej Kłody zdobywając 21 bramek.

Tabela młodzików:
1.Krzeczyn 21 32 44:28
2.Dziadowa Kłoda 14 25 39:17
3.Nowoszyce 21 21 18:56

Mistrzostwo gminy Oleśnica juniorów młodszych i puchar „Wójta Gminy Oleśnica”, po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji, wywalczyła reprezentacja Ligoty Małej, której opiekunem jest
Waldemar Krakowski. Drugie miejsce na podium przypadło drużynie z Wyszogrodu, a miejsce trzecie zdobyli zawodnicy z Dziadowej Kłody. Królem strzelców został Kacper Rybczyński z Wyszogrodu,
zdobywca 12 bramek.

Tabela juniorów młodszych:
1.Ligota Mała 19 30 33:32
2.Wyszogród 19 25 39:41
3.Dziadowa Kłoda 11 13 22:21

Dla wszystkich drużyn i zawodników przygotowane puchary, statuetki oraz nagrody wręczali Tadeusz Kunaj – przewodniczący rady gminy Oleśnica, Grzegorz Szymański – przewodniczący komisji
Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa oraz Monika Małobęcka-Wzgarda – dyrektor GOK Oleśnica. Nagrody dodatkowe dla młodych sportowców przygotował Grzegorz Szymański.

źródło: GOK Oleśnica