Zagospodarowanie terenów miejskich ul. Łąkowa-Wiśniowa w Oleśnicy! Wygląda pięknie

Na ratajach zakończono prace. Zrewitalizowany teren prezentuje się naprawdę atrakcyjnie! Skwer między ul. Wiśniową a ul. Łąkowa! Zmienił się nie do poznania! Teraz będzie służył rekreacji i wypoczynkowi oleśniczan mieszkających w tej okolicy.

Inwestycja była pod opieką Zakładu Budynków Komunalnych, jej koszt to 269 985 zł. Wykonawcą robót jest Weran Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Na miejscu powstała ogólnodostępna, wielofunkcyjna, plenerowa strefa rekreacji skierowana do każdej grupy wiekowej. Znajdują się tu wspólne elementy zabawowe, na których równocześnie będzie mogło przebywać kilkanaście dzieci. Plac wyposażony został w urządzenia umożliwiające prowadzenie różnorodnych form zajęć ruchowych, co pozwoli na uatrakcyjnienie spędzania czasu na świeżym powietrzu, z równoczesnym podnoszeniem sprawności fizycznej. Funkcję wypoczynkową pełni infrastruktura towarzysząca w postaci: ławek, stolików do gier, altany, zestawu piknikowego.

Istniejący wcześniej teren wyposażono w nowe urządzenia. Huśtawka wahadłowa podwójna, zestaw zabawowy wielofunkcyjny, kosz do koszykówki z boiskiem o nawierzchni poliuretanowej, a także stolik do gier edukacyjnych w szachy/warcaby.

Wykonano także infrastrukturę uzupełniającą. Ławki z oparciem, ławki półokrągłe, kosz na odpady, stojak rowerowy, zestaw piknikowy i altana. W ramach tej realizacji wykonano też zagospodarowanie terenu zielenią - tzn. dokonano nasadzeń drzew, krzewów ozdobnych i roślin pnących.

boisko do kosza

red.
źródło: UM Oleśnicy/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny