Wzrost włamań do mieszkań – policja apeluje

Oleśnicka policja apeluje do mieszkańców.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu oleśnickiego o zwiększenie uwagi na wszelkie, budzące podejrzenie zachowania osób, pojawiających się w obrębie mieszkań, domów. Państwa czujność powinno wzbudzić również zaparkowane w rejonach posesji nieznane pojazdy.

Osoba w kominiarce
W związku z występującymi włamaniami do mieszkań na terenie Naszego powiatu apelujemy o zwiększenie czujności w rejonach naszego domostwa. Ważnym aspektem jest to aby zwrócić uwagę na osoby, które odwiedzają naszą klatkę schodową bądź teren przy naszych domach. Złodzieje wcześniej obserwują zwyczaje domowników, sprawdzają, kiedy wychodzą do pracy lub szkoły. Przestrzegamy zwłaszcza mieszkańców dużych bloków, w których sąsiedzi się nawzajem nie znają. Korzystają z tego złodzieje, którzy wiedzą, że jest mała szansa na to, aby ktoś zwrócił uwagę na to, że do mieszkania wchodzi ktoś, kto w nim nie mieszka.

Apelujemy do mieszkańców, aby zwracali uwagę na:
- wszelkie nietypowe rzeczy
- obce osoby, kręcące się w pobliżu mieszkań, domów
- osoby wypytujące o sąsiada
- nieznane nam pojazdy parkujące w obrębie naszego domostwa na obcych tablicach rejestracyjnych

Przypominamy w przypadku zauważenia nieznanej osoby, która zachowuje się dziwnie powinniśmy : zapamiętać jej rysopis a w przypadku nieznanych pojazdów zapamiętać numer rejestracyjny. Wszystkie informacje można przekazywać do Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy pod nr telefonu 47 872 62 00 bądź pod numerem alarmowym 112 - informuje oleśnicka policja.

 

źródło: KPP Oleśnica

Dzisiejsze imieniny

Horoskop

licznik odwiedzin

141678

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Pogoda