Wyrok dla nożownika z Wrocławia, który zaatakował przypadkowego mężczyznę wbijając mu ostrze noża na głębokość 4 centymetrów.

Do zdarzenia doszło u zbiegu ulic Ruskiej i Kazimierza Wielkiego 3 grudnia 2017 w centrum Wrocławia, gdy nożownik ( Samuel lat 16) idąc wraz z kolegą zaczepił Wojciecha wciskając mu gadkę o drożejącym maśle. Mężczyzna nie spodziewając się niczego ze strony Samuela próbował ominąć natarczywego chłopaka, gdy ten niespodziewanie wyciągnął nóż i szybkim ruchem wbił ostrze noża w szyję, zagłębiając się w miękkiej tkance na cztery centymetry.  Na szczęście ostrze nie uszkodziło głównej tętnicy szyjnej i tylko szybka pomoc i operacja uratowała życie panu Wojciechowi.
Policja szybko ustaliła tożsamość mężczyzny i po aresztowaniu okazało się, że młodociany sprawca jest pod wpływem środków odurzających ( dopalaczy).
Prokuratura oskarżyła Samuela o próbę usiłowania zabójstwa i ciężkie uszkodzenie ciała, a wrocławski sąd w dniu dzisiejszym skazał go na 8 lat pozbawienia wolności.

Wyrok jest nieprawomocny. Obrona może odwołać się do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

W.M

Dodaj komentarz

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny