Wygrana Team-Plastu KK Oleśnica!

Zawodnicy Team-Plastu KK Oleśnica wygrali z UKS SMS Karpacz!

Team-Plast KK Oleśnica – UKS SMS Karpacz 119:74 (28:24; 37:9; 26:17; 28:24)

W pierwszej kwarcie gospodarze, którzy bardzo często w doskonałych sytuacjach pod koszem nie mogli zdobyć punktów i po 10. minutach prowadzili we własnej hali zaledwie 4 punktami 28:24. W drugiej części spotkania zaledwie w ciągu 120 sekund KKO zdobyło 13 punktów i zagrało skutecznie także w obronie. W dodatku ich rywale uzbierali aż 5 fauli. W ostatniej akcji tej części gry rzut za trzy wykonał Adam Zwierz. Dzięki Niemu gospodarze zeszli z parkietu prowadząc 65:33.

Po przerwie Team -Plast znów dobitnie powrócił do gry. Tomasz Gruba wykonał rzut za trzy. W dwóch kolejnych akcjach drużyna z Oleśnicy zakończyła je także skutecznie. Gospodarze kontrolowali wynik spotkania, choć w defensywie nie ustrzegali się błędów. Przed ostatnią kwartą ekipa Piotra Gliniaka prowadziła 91:50. Jednak Gościom także brakowało ambicji i coraz częściej skutecznie kończyli swoje akcje pod koszem Team-Plastu. Długo trwało zanim oleśniczanie mogli przekroczyć magiczna barierę 100 punktów. Udało się to dopiero dzięki akcji Michała Zakrzewskiego. Po kolejnych akcjach Piaseckiego i Ludwisiaka i to na 5 minut przed końcem KKO prowadziło 108:64. W końcówce meczu szczęśliwą "trójkę" zdobył Marcin Stach. Jednak o zwycięstwie zadecydowała ostatnia akcja Zakrzewskiego, który ustalił ostateczny wynik spotkania. Dzięki temu lider III ligi zdecydowanie pokonał UKS SMS Karpacz 119:74.