Gdzie zrobimy zakupy w wolną od handlu niedzielę?

 

 

 

Gdzie zrobimy zakupy w wolną od handlu niedzielę?

Ustawa i przepisy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która weszła w życie z dniem 1 marca br. będzie od 1 stycznia 2019 r bardziej zaostrzona. Za nagminne łamanie przepisów, można otrzymać nawet karę ograniczenia wolności,

Zmiany w przepisach od 1 stycznia 2019r

Handel będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
Dotkliwe kary pieniężne od 10 tyś do 100 tyś lub karę ograniczenia wolności dla właściciela firmy za nagminne łamanie przepisów.

W wolną od handlu niedzielę zrobimy zakupy na dworcach i w strefach wolnocłowych, w portach na lotniskach itp.
Zakaz handlu nie obowiązuje m.in. w cukierniach, piekarniach stacjach paliw, lodziarniach, kwiaciarniach, placówkach pocztowych, sklepach z pamiątkami, z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych Otwarte będą także sklepy, w których za ladą stanie właściciel.
Jeśli chodzi o sklepy działające na zasadzie franczyzy – właściciel może otworzyć w niedzielę placówkę, gdy sprzedaż będzie prowadził “we własnym imieniu i na własny rachunek”.

Dodaj komentarz

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny