Tiger Cup 2021! Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy w Judo!

Tiger Cup 2021! Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy w Judo!

W weekend 20-21 listopada 2021 roku w Oleśnicy organizowany jest Tiger Cup, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy w Judo. Zawody odbywają się w Hali Sportowej OKR ATOL przy ul. Kochanowskiego 2 w Oleśnicy.

W turnieju rywalizują zawodnicy i zawodniczki w wieku od 14 do 20 lat (kategorie wiekowe junior młodszy i junior). W sobotę rywalizują młodsi, a w niedzielę starsi judocy. Tiger Cup jest turniejem rangowanym przez Polski Związek Judo, co oznacza, że na jego podstawie następują późniejsze selekcje do Kadry Narodowej.

20 listopada (sobota) podczas Gali Finałowej (godz. 17:00) organizowana będzie Strefa Kibica, która to poza widowiskiem sportowym gwarantuje: atrakcyjną oprawę wizualną, gadżety dla każdego z uczestników, darmowe malowanie twarzy (od godz. 16:00) i szansę na zdobycie wejściówek do oleśnickiego Aquaparku!

Judo jest olimpijską dyscypliną sportu. Jest chwytanym sportem walki. Zawodnicy dążą do obezwładnienia przeciwnika poprzez wykonanie rzutu na plecy lub duszenia, dźwigni i unieruchomienia w parterze. Judo jest sportem uniwersalnym, trenowanym przez cały świat (istnieje 207 federacji krajowych), o własnej filozofii, która jest fundamentem treningu. Między innymi szacunku, który okazywany jest przeciwnikowi poprzez ukłon przed i po walce.

Zadanie pn.: „zorganizowanie międzynarodowych mistrzostw Oleśnicy w judo” zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Oleśnicy w kwocie 15 000 zł.

 

źródło: judotigers.pl/

Dzisiejsze imieniny

licznik odwiedzin

142561

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Pogoda