Wozy bojowe dla sycowskich jednostek OSP

Gmina Syców przekazała wozy bojowe dla sycowskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wóz bojowy, który do tej pory służył w podziale Państwowej Straży Pożarnej w Sycowie, dzięki dobrej współpracy Gminy i PSP trafi do jednostki działającej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym – OSP Drołtowice. Wóz, który do tej pory służył w Drołtowicach, od teraz będzie na stanie w OSP Syców.

Na spotkaniu padły jasne deklaracje. Gmina będzie inwestować w wymianę samochodów – mówi burmistrz Dariusz Maniak. – Musimy być gotowi odpowiadać na wszelkiego rodzaju zagrożenia, szybko i skutecznie. Naszym dobrem jest obecność Państwowej Straży Pożarnej w Sycowie. Podejmowanie wspólnych działań w perspektywie kilku następnych lat, jeszcze bardziej podniesie jakość sprzętu tak samo w PSP i OSP. Dziękuję bardzo komendantowi powiatowemu Andrzejowi Fischerowi oraz dowódcy jednostki w Sycowie Piotrowi Ciemnemu za dotychczasową współpracę.

W szczególności dziękuję bardzo druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej. Zawsze na Was można liczyć. Widać to chociaż przy wsparciu jakie od Was dostaliśmy przy tworzeniu i organizacji populacyjnego punktu szczepień na hali MOSIR-u – podkreślił burmistrz.

 

źródło: UM Syców

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content