Wojewoda dolnośląski odwiedził punkt szczepień w Oleśnicy

Już dziś 13.05 Punkt szczepień w hali Atola rozpoczyna działalność! Wczoraj w samo południe wizytował go wojewoda Jarosław Obremski wraz z władzami Miasta.

Urząd Miasta Oleśnicy opublikował poniższy komunikat:

"Punkt znajduje się hali sportowej OKR ATOL przy ul. Kochanowskiego 2. Harmonogram jego pracy jest dostosowany do harmonogramu zarejestrowanych pacjentów i dostawy szczepionek. Zainteresowanie szczepieniami w punkcie jest duże, terminy bardzo szybko zapełniają się. Korzystanie z oleśnickiego punktu nie jest w żaden sposób powiązane z miejscem zamieszkania czy zameldowania. Nie obowiązuje rejonizacja, zatem będą mogli zaszczepić się w nim zarówno mieszkańcy Oleśnicy, powiatu jak i innych miejscowości.

Do wykorzystania do końca maja otrzymaliśmy 4.500 szczepionek firmy Pfizer oraz Jonson&Jonson. Kolejne ilości są zależne od przydziału centralnego NFZ. Burmistrz Jan Bronś deklaruje, że jesteśmy gotowi do szczepienia nawet 800 osób dziennie.

Jak zorganizowany jest punkt?

Pacjenci powinni przyjść maksymalnie na 15 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Dla sprawnego przebiegu całego procesu osoby, które przyszły zbyt wcześnie nie będą mogły wejść do środka. Po wejściu do punktu należy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem. Można też przynieść gotowy do punktu. Dokument jest do pobrania poniżej. Następnie pacjenci odbędą badanie kwalifikujące, po którym udadzą się bezpośrednio do przyjęcia szczepionki. Przygotowana jest odpowiednia infrastruktura i wyposażenie zapewniające sprawny i bezpieczny przebieg szczepień. Wyodrębniono strefy do oczekiwania na szczepienie i obserwacji po. Zapewniono też obsługę, która pomoże poruszać się po punkcie, wypełnić dokumenty i w razie potrzeby udzieli wszelkiego wsparcia.

Zapraszamy do rejestracji. Można jej dokonać w następujący sposób:

- infolinia 989(bezpłatna, całodobowa)
- SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333
- e-Rejestracja przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl
osobiście lub telefonicznie w punkcie szczepień w Przychodni Rejonowej Nr 2 przy ul. Hallera 25 w Oleśnicy, tel. (71) 7156926, (71) 7156925

Zachęcamy do szczepienia się. Nieszczepienie się jest ogromnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Chrońmy się przed zarażeniem kolejnymi mutacjami wirusa. Uzyskanie odporności zbiorowej jest szansą na powrót do normalności. Taki apel wyraził dzisiaj również Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski".

 

red.

źródło: UM Oleśnica

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content