Wielkość pozyskanych środków imponuje. To prawie 6,5 mln zł

Zarząd Powiatu Oleśnickiego  poinformował o skutecznym pozyskaniu środków pozabudżetowych. To wielki sukces! Już dziś wiadomo, że trafi do nas prawie 6,5 mln zł, a przy uzyskaniu kolejnego wsparcia kwota ta może przekroczyć 7 mln zł. Między innymi o tym poinformował na ostatniej sesji wicestarosta Stanisław Stępień.

W ostatnim czasie do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożonych zostało siedem wniosków, spośród których akceptację uzyskało aż pięć. Kwota przyznanych środków wynosi 3 075 781 zł. Ale to nie wszystko. Powiat otrzymał również dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 3 371 971,40 zł na przebudowę drogi powiatowej 1500D na odcinku Dziadowa Kłoda – Dalborowice. Łącznie daje to kwotę 6 447 752 zł.

Oprócz tego, także do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, złożone zostały dwa wnioski na przebudowę przejść dla pieszych w Wyszygrodzie i Ligocie Polskiej na łączną kwotę 578 964 zł. – Jeśli środki te zostaną nam przyznane, to suma pozyskanego wsparcia przekroczy 7 mln zł – podkreślił Stanisław Stępień.

 

red. P.S.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content