Wielka niespodzianka na 75-lecie Biblioteki w Oleśnicy!

To wydarzenie z pewnością zapisze się na długo w historii nie tylko oleśnickiej biblioteki, ale także w historii naszego pięknego miasta!

"Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja od dawna marzyła o „książkowym” muralu na elewacji budynku. Lepszego więc momentu na jego stworzenie jak rok obchodów 75-lecia pracownicy biblioteki nie mogli sobie wybrać. Już wkrótce, z pewnością i dumą będzie można powiedzieć, że jeden z najlepszych bibliotecznych murali w Polsce znajduje się w Oleśnicy!

Do współpracy nad tym projektem (którego ostatni krok czyli realizacja na ścianie właśnie się zaczyna) Biblioteka zaprosiła najlepszych i najbardziej doświadczonych specjalistów.

Za projekt graficzny odpowiadała Justyna Frąckiewicz - rodowita warszawianka, rocznik ’90. Ilustruje, fotografuje, rysuje. Łapie inspiracje z powietrza i warszawskich chodników, dlatego treści z nich wypływające wraz ze świetnym warsztatem, stanowią prawdziwą siłę jej prac. Justyna współpracowała z m.in.: Somersby; Forbes; Gazeta Wyborcza; Medycyna Odzież; Pismo Miesięcznik Znak; Tr Warszawa; Ibis; Netflix Polska; Marketing-Biznes; Agencja CDP; Coffee Lab; Żoliborska Szkoła Boksu; barStudio; fundacja Pora na Seniora; Cophi Solutions; Egmont Publishing; Design Anthology; Farming Simulator; Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Jej kolorowy projekt z Mikołajem Rejem w trzech odsłonach na tle charakterystycznych wież miasta i wśród zieleni od razu trafił w nasze gusta!!!

A nad realizacją projektu i nad jego wykonaniem w dużym formacie czuwa firma IDEAMO. Od wielu lat zajmują się artystycznym malowaniem ścian. Malowanie ogromnych formatów to trudna praca, wymagająca odporności, koncentracji i precyzji a oni to potrafią bo kochają to co robią. Zaufało im wielu więc stali się ekspertami w dziedzinie ręcznego malowania ścian. Współpracowali i realizowali murale dla m.in. Huawei, Żywiec, Wittchen, Spotify, Adidas, Wedel, Novotel, ING, Carrefour, BMW.

Staszek Król, specjalista od spraw promocji czytelnictwa powiedział:

A wszystko to stało się możliwe dzięki wsparciu i współpracy z Miastem Oleśnica! Dziękujemy! Mamy nadzieję, że mural przypadnie do gustów oleśniczan! Oficjalne odsłonięcie muralu planujemy na 12.10.2021! Więcej szczegółów wkrótce" - informuje oleśnicka biblioteka.

 

źródło: UM Oleśnicy

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content