W Trzebnicy rusza Terenowy Punkt Paszportowy

Od 22.04.2021 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Trzebnicy funkcjonuje Terenowy Punkt Paszportowy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wicewojewoda Dolnośląski Bogusław Szpytma w obecności Starosty Powiatu Trzebnickiego Małgorzaty Matusiak, burmistrza Trzebnicy Marka Długozimy oraz radnego Sejmiku Województwa Tytusa Czartoryskiego otworzyli punkt paszportowy. Biuro powstało na mocy porozumienia między Wojewodą Dolnośląskim, a Starostą Powiatu Trzebnickiego.

Klienci przyjmowani będą od poniedziałku do piątku w godzinach pracy starostwa. Obecnie sprawy paszportowe prowadzone są we Wrocławiu, w budynkach delegatur w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu oraz w Terenowych Punktach w Głogowie, Lubinie, Polkowicach, a od dziś także w Trzebnicy.

Ważne informacje

Poza prawidłowo wypełnionym wnioskiem paszportowym, składając dokumenty należy posiadać potwierdzenie wniesienia opłaty* oraz fotografię**.

Osoby starające się o dokument dla dziecka powyżej 5 roku życia zobowiązane są do stawienia się w punkcie wraz z dzieckiem.

Należy okazać ważny dowód osobisty lub paszport jeśli się posiada (przy odbiorze nowego paszportu należy go przedłożyć w celu anulowania).

* opłaty należy dokonać na konto nr 41 1010 1674 0005 9222 3100 0000 tytułemOpłata paszportowa imię i nazwisko osoby oraz kwota

Opłata ulgowa za paszport dla osoby dorosłej  po okazaniu odpowiedniego ważnego dokumentu będącego podstawą do ulgowej opłaty - 70 zł

W przypadku braku legitymacji uczniowskiej/studenckiej/emeryta/kombatanta - 140 zł

**Kolorową fotografię o wymiarach 35 x 45 mm, wykonaną w ciągu ostatnich 6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, odwzorowującą naturalny kolor skóry, mającą dobrą ostrość oraz pokazujące wyraźnie oczy zwłaszcza źrenice, a także twarz od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii; fotografia ma przedstawiać osobę w pozycji frontalnej bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.

źródło: duw.pl\
fot. Urząd Miejski w Trzebnicy

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content