W Szpitalu Leśne w Obornikach Śląskich otwarty zostanie pododdział przeznaczony dla osób cierpiących na przewlekłe choroby układu oddechowego, a także dla osób, które przeszły COVID-19

W szpitalu Leśne w Obornikach Śląskich należącym do Dolnośląskiego centrum Chorób Płuc we Wrocławiu otwarty zostanie pododdział przeznaczony dla osób cierpiących na przewlekłe choroby układu oddechowego, a także dla osób, które przeszły COVID-19. Otwarcie pododdziału pulmonologicznego oraz rehabilitacyjnego dla pacjentów covidowych to potrzeba chwili. COVID-19 to choroba, która w głównej mierze dotyczy układu oddechowego – powikłania często zostają z pacjentami na długie miesiące.

Dzięki wsparciu Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, DCChP zakupiło niezbędny sprzęt rehabilitacyjny, m.in. bieżnie elektryczną, orbitreki, cykloergometry, trenażery oddechowe, a także aquavibrony, poduszki sensomotoryczne i stół do masażu. Sprzęt ten w umożliwi efektywne przywracanie sprawności pacjentów najbardziej dotkniętych chorobą COVID-19.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać pod dedykowanymi numerami telefonu: 71 310 21 16 lub 18.

 

źródło: DUW

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content