“W cieniu wojen”. Spotkanie autorskie z regionalistką i dokumentalistką Aleksandrą Hołubecką-Zielnicą

4 listopada na widowni auli ZPS odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli członkowie oleśnickiego Koła Sybiraków z prezes Genowefą Suwałą, przedstawiciele rady powiatu, oleśnickich szkół, a także młodzież i osoby zainteresowane omawianą tematyką.

"To był wieczór pełen wzruszeń. Dostarczyły ich zarówno opowieści Aleksandry Hołubeckiej-Zielnicy przedstawiające losy syberyjskich zesłańców - bohaterów jej najnowszej publikacji, jak również program artystyczny zaprezentowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Placówek Specjalnych. Spotkanie przygotowały dwie placówki prowadzone przez starostwo oleśnickie – Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury oraz Zespół Placówek Specjalnych im. Sybiraków.

Listopad jest miesiącem wspomnień i zadumy nad czasem minionym, ale także skłania do refleksji odnoszących się do współczesności. Jednego i drugiego nie zabrakło podczas tego wydarzenia. Akcentem kończącym spotkanie była myśl o wybaczaniu i pojednaniu, które dają ofiarom tak strasznego terroru szansę na dalsze życie" - informują organizatorzy.

 

red. P.S.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny