źródło: tymoteuszmyrda.pl

źródło: tymoteuszmyrda.pl

Tymoteusz Myrda: Mamy większość w sejmiku. Co dalej z Muzeum Poczty i Telekomunikacji?

Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego był gościem "Rozmowy Dnia" Radia Wrocław. Co dalej z Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu?

Mamy większość w sejmiku - zapewniał na naszej antenie Tymoteusz Myrda. Członek zarządu województwa dolnośląskiego tłumaczył w Rozmowie Dnia Radia Wrocław, że ostatni rozłam w obozie Bezpartyjnych Samorządowców nie wpłynął na kondycję koalicji rządzącej Dolnym Śląskiem. Zdaniem Tymoteusza Myrdy na ten moment Bezpartyjni i Samorządowcy (klub liczy 3 członków) oraz Prawo i Sprawiedliwość będą mieć większość podczas kolejnej sesji sejmikowej.

Czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji powinno zostać przeniesione z Wrocławia do Lubina? Tymoteusz Myrda nie widzi w tej sprawie problemu, nawet dostrzega korzyści. Dodał, że jeżeli radni będą głosować ws. przeniesienia tego muzeum, to on będzie "za":

Tymoteusz Myrda uważa, że Muzeum Poczty i Telekomunikacji nie musi być koniecznie zlokalizowane we Wrocławiu. Dodał, że jest ono obecnie mało odwiedzane, a niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, że istnieje. Myrda jest zaskoczony nagłym zainteresowaniem tym tematem, a w szczególności zainteresowaniem przez kibiców (Stowarzyszenie Wielki Śląsk - przyp. red.).

Na antenie Radia Wrocław T. Myrda stwierdził, że Poczta Polska pobiera wysoki czynsz za wynajem pomieszczeń dla Muzeum, a wcale nie chce partycypować w tych kosztach. Tymoteusz Myrda dodał, że "Liczy na to, że pojawią się (kibice przyp. red.) na salonach Muzeum i zapoznają się z historią". Tymoteusz Myrda pytany czy zagłosuje za przeniesieniem Muzeum do Lubina odpowiedział, że obecnie w Lubinie nie ma żadnej jednostki kulturalnej województwa dolnośląskiego. Inne miasta na Dolnym Śląsku potrzebują równomiernego rozwoju.

 

źródło: Radio Wrocław

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content