Twardogóra- konkurs literacki

 

 

Twardogóra- konkurs literacki

W marcu br. odbyły się  ogólnopolskie kwalifikacje do 39 Międzynarodowego Dziecięcego  Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.   Do konkursu stanęło 470 wokalistów w wieku 5-16 lat.

Reprezentantką koła wokalnego działającego przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy była czternastoletnia  Klaudia  Tomczyk. W jej kategorii  wiekowej (14 – 16 lat) rywalizowało 150 wykonawców.

Jury, składające się z uznanych muzyków i wykonawców ( Grażyna Łobaszewska, Beata Przybytek, Zbigniew Górny , Jerzy Petersburski, Katarzyna Wilk), wyłoniło finałowych  12 młodych wokalistów, wśród których znalazła się Klaudia.  4 czerwca podczas finału  Klaudia zaśpiewała z orkiestrą festiwalową  „Konin Band Orchestra „piosenkę „I see fire”, rywalizując o tytuł laureata z innymi najzdolniejszymi wokalistami z Polski i Europy.

Udany występ Klaudii w tak znakomitym wydarzeniu artystycznym należy uznać za jeden z  największych sukcesów PCEiK-owego koła wokalnego, działającego pod opieką artystyczną p. Anny Wozińskiej.

Dodaj komentarz

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny