Troska o bezdomnych i samotnych zimą to nasz szczególny obowiązek

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy przypominają o bezdomnych, którzy nie mając dachu nad głową w chłodne dni szukają schronienia w miejscach, gdzie nie do końca są w stanie rozgrzać się i bezpiecznie spędzić czas i wymagają naszej pomocy i uwagi.

"Musimy pomagać takim osobom. Są bezradne i bez wsparcia drugiego człowieka nie poradzą sobie w trudnych, zimowych warunkach. Grozi im często wychłodzenie, problemy ze zdrowiem, a nawet utrata życia. Dlatego pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej włączyli się w akcję ZIMA 2020/2021 prowadzoną przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, w ramach której kontrolują wieczorami pustostany, opuszczone budynki, altanki działkowe, kanały ciepłownicze i inne miejsca, w których takie osoby mogą przebywać". - mówią pracownicy MOPS-u.

Takie działania odbyły się już dwukrotnie w tym roku - 14 i 18 stycznia. Każdy z nas powinien reagować, gdy spotka marznącą osobę, bez dachu nad głową. Zgłoszenie można przekazać pod całodobowy numer alarmowy 112, a także do MOPS w Oleśnicy tel. 71 721 89 00 (w godzinach 8.00 - 16.00) lub operatorowi miejskiej ogrzewalni tel. 881 351 301. To szansa na bezpieczne schronienie w odpowiednich placówkach wspierających.

 

red. P. Sanecki

Udostępnij na swoim profilu !