Traktorzysta z blisko 3 promilami i bez uprawnień

Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał kierujący traktorem, który jadąc ulicami Twardogóry ciągnął za pojazdem konar drzewa uszkadzając jadące auta. Dzięki odpowiedniej reakcji kierowcy jednego z poszkodowanych pojazdów, sprawca kolizji został zatrzymany.

W dniu wczorajszym do dyżurnego jednostki wpłynęło zgłoszenie, że ulicami Twardogóry porusza się ciągnik rolniczy, który ciągnie za sobą kłodę drewna. Kierujący podczas jazdy miał uszkodzić kilka pojazdów. Funkcjonariusze udali się w miejsce wskazane przez zgłaszającego, który jechał za sprawcą kolizji i po zatrzymaniu się pojazdu zabrał kluczki i uniemożliwiając mu dalszą jazdę. W chwili dotarcia mundurowych na miejsce okazało się, że od kierującego traktorem wyczuwalna jest silna woń alkoholu. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z zatrważającym wynikiem prawie 3 promile, dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania - informuje oleśnicka policja.

Kierujący odpowie za swój czyn przed sądem. Konsekwencją kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest odpowiedzialność karna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie niższy niż 3 lata. Oprócz konsekwencji prawnych kierujący spodziewać się może również obciążeń finansowych nawet do 60 tysięcy złotych. Policjanci apelują o nie wsiadanie za kierownice po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwy kierujący stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

red.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny