Tomasz Stępień z Oleśnicy szkoli wrocławskich policjantów. W zajęciach towarzyszy mu 2-letni Hati

Wrocławscy funkcjonariusze policji w tym tygodniu mieli okazję zapoznać się z wiedzą dotyczącą udzielania pierwszej pomocy psom służbowym. Wszystko po to, aby w sytuacji zagrożenia życia zwierzęcia móc mu pomóc i uratować życie czworonożnego funkcjonariusza.

W ramach Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu funkcjonuje Ogniwo Przewodników Psów Służbowych. Działający w nim policjanci, razem ze swoimi podopiecznymi, regularnie szkolą się nie tylko z zakresu poszukiwania śladów zapachowych czy pełnienia służby patrolowej z psem, ale również w sposobach udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym czworonogom.

– Tym razem z tą wiedzą zapoznawali się funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. Wszystko po to, aby w sytuacjach, kiedy zagrożone jest życie psa, wiedzieć, jak mu pomóc. Może zdarzyć się tak, że pomocy nie będzie mógł udzielić wyszkolony przewodnik, ponieważ np. sam może zostać ranny. Wówczas inni funkcjonariusze będą ratować nie tylko życie i zdrowie poszkodowanego przewodnika, ale także jego podopiecznego – wyjaśnia sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan.

„Szkolenie prowadził kierownik Ogniwa Przewodników Psów Służbowych, aspirant sztabowy Tomasz Stępień z Oleśnicy, który psami zajmuje się zarówno służbowo, jak i prywatnie. Doświadczenie w udzielaniu pomocy poszkodowanym zwierzętom nabierał podczas wielu szkoleń, a teraz tę wiedzę przekazuje innym, w tym mundurowym z Komendy Miejskiej Policji” – czytamy na stronie policji.

W zajęciach oprócz psich fantomów uczestniczył też prawdziwy pies – niespełna dwuletni Hati, który z niesamowitą cierpliwością dawał sobie zakładać wszelkiego rodzaju opatrunki. Część ćwiczeń, takich jak resuscytacja, wykonywano na specjalistycznych fantomach.

źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content