Tomasz Kornalewski z Oleśnicy zdobył cztery złota na prestiżowych zawodach

Oleśniczanin Tomasz Kornalewski  po raz kolejny na zawodach kulturystycznych w Sewilli okazał się bezkonkurencyjny.

W ten weekend w Hiszpanii odbywała się prestiżowa impreza kulturystyczna „Arnold Classic Sevilla 2021”. Tomasz Kornalewski, który jest instruktorem kulturystyki i trenerem personalnym w OKR ATOL, pokazał na tych mistrzostwach absolutną dominację.

W zawodach, na których startowało 2000 uczestników, na trzech scenach Kornalewski wygrał swoje kategorie startowe zdobywając cztery złote medale – Master Men’s Bodybuilding 40-44 Years over 90 kg i Men’s Bodybuilding over 95 kg oraz 2 Overalle, czyli finały mistrzów.

– Jestem bardzo szczęśliwy z osiągniętego sukcesu. Wygrałem wszystko, co było do wygrania. Raz jeszcze udowodniłem sobie, że ciężka praca, sumienność i wytrwałość w dążeniu do celu są niezbędnym elementem pozwalającym osiągać niemożliwe – przyznał z radością laureat mistrzostw Arnold Classic.

Tomasz Kornalewski jest multimedalistą mistrzostw świata, ponieważ ma już na swoim koncie trzy krążki, a rok temu do złota także w Hiszpanii brakło mu bardzo niewiele i zdobył srebrny medal. Nasz czempion nie ma zamiaru jednak spoczywać na laurach i przygotowuje się już do listopadowych mistrzostw świata, które także odbędą się na Półwyspie Iberyjskim.