Szczepienia dla wszystkich chętnych? Dworczyk wyjaśnia szczegóły

- Po zakończeniu etapu I, najprawdopodobniej w maju, rozważamy uruchomienie rejestracji dla wszystkich zainteresowanych szczepieniem – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień przekazał, że rząd coraz mocnej „skłania się ku temu, by zrezygnować z zapisów Narodowego Programu Szczepień o I, II i III etapie”.

Rząd wprowadza ogólnopolski lockdown. Ograniczenia w handlu, usługach i edukacji
Dodał, że po zakończeniu etapu I - najprawdopodobniej w maju – podjęte zostaną decyzje ws. ewentualnego uruchomienia rejestracji dla wszystkich zainteresowanych szczepieniem przeciwko Covid-19.

 

Od połowy kwietnia zapisy populacyjne?

Szef KRMP poinformował, że jedną z rozważanych opcji jest, aby w połowie kwietnia rozpoczęły się zapisy populacyjne - codziennie dla jednej grupy, np. dla 59-latków w poniedziałek, 58-latków we wtorek itd.

Wskazał, że po trzech tygodniach na szczepienia zapisywać mogliby się 40-latkowie. - Oczywiście wcześniejsze roczniki nadal mogłyby się zapisywać, ale każdy przez jeden dzień miałby swoje okienko – tłumaczył.

Minister wskazał jednak, że według badań, im młodsze osoby, tym mniejsza chęć szczepienia.

Dodał, że sytuacje mogłoby zmienić wprowadzenie przez Unie Europejską wymogu, iż jedynie z dowodem szczepienia można pojechać np. do Grecji czy na Majorkę. - Wtedy osób zainteresowanych szczepieniem na pewno by przybyło – stwierdził Dworczyk.

 

źródło: polskatimes.pl/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny