Światowy Dzień Zdrowia – Dzień Pracownika Służby Zdrowia – 7.04

Corocznie, od 1950 r., w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jest to także Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni tego szczególnego dnia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku hasłem Światowego Dnia Zdrowia jest: - Ratujmy życie ! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof ! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne !

Celem Dnia Zdrowia jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. W tym roku święto ma szczególny charakter – pracownicy służby zdrowia we wszystkich krajach walczą z pandemią koronawirusa, która stała się najważniejszą kwestią w obszarze zdrowia publicznego.

Według ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia, nierówności zdrowotne prowadzą do niepotrzebnego cierpienia, chorób, niepełnosprawności i przedwczesnej śmierci. Pogłębiają one również istniejącą niekorzystną sytuację związaną z pandemią koronawirusa i szkodzą naszym społeczeństwom i gospodarkom. Dlatego też Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do większych inwestycji w podstawową opiekę zdrowotną, aby zapewnić wszystkim zdrowie. Nikt nie jest bezpieczny dopóki wszyscy nie będą bezpieczni!

W Polsce obchodom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia w województwie podlaskim dziękujemy za ich poświęcenie i trud wkładany w niesienie pomocy potrzebującym i okazywaną troskę o zdrowie pacjentów!.

 

red. P.S.

źródło: wrotapodlasia.pl; oprac.: Jerzy Górko

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content