Stowarzyszenie Klub Kolarski HrMAX Oleśnica

Stowarzyszenie Klub Kolarski HrMAX Oleśnica zostało założone w lutym 2019 roku przez Damiana Ozdoba, Annę Łabowską i Michała Karasia. Kolarze postanowili dzielić się swoja pasją z innymi i promować tym samym Oleśnicę.

Członkowie Stowarzyszenia opowiadają o swoich osiągnięciach i zapraszają wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa we wspólnej inicjatywie.

"Dlatego postanowiliśmy zarażać swoją aktywnością i miłością do dwóch kółek inne osoby, a także promować Oleśnicę – opowiadają, wyliczając szereg osiągnięć, które mogą zapisać na swoim koncie. – Jest ich wiele – uśmiechają się. – Zaczynając od kilku zdobytych medali w maratonach rowerowych, wypraw rowerowe np. z Oleśnicy na czeskiego Pradziada, gdzie pomagaliśmy w zbiórce dla ciężko chorych rowerzystek Rity i Kasi, czy też zdobycia Śnieżki w jednodniowej wyprawie.

Klub ma także w swojej ekipie długodystansowców, którzy ukończyli maraton Wisła 1200. – Spotykamy się cykliczne, trenując raz w tygodniu – opowiadają. – Trenujemy głównie na trasie XC Posadowice, gdzie wytyczyliśmy 12-kilometrową pętlę.

Co uznają za swój największy sukces? – To atmosfera w klubie i jego członkowie, którzy w każdej sytuacji mogą liczyć na pomoc drugiej osoby – mówią nasi rozmówcy. – Od początku jesteśmy też wspierani przez lokalnego sympatyka czterech kółek Jana Wronę z Rower Wrona, który od tego roku został naszym oficjalnym sponsorem".

 

red. P.S.

Udostępnij na swoim profilu !