„Spowiedź diabła” – rejestracja filmowa sztuki teatralnej

Zapraszamy 24 stycznia (czwartek) o godzinie 12.00 (projekcja dla szkół) i o godzinie 18.00 (dla mieszkańców) do Sali widowiskowej BiFK na rejestrację filmową sztuki teatralnej „Spowiedź diabła” w reżyserii Grzegorza Mikołajczyka. Wstęp wolny na wydarzenie. Bezpłatne wejściówki na spektakl na godz. 18.00 do odbioru w Sali widowiskowej BiFK.

Sztuka ma charakter edukacyjny i profilaktyczny. Przeznaczona jest dla osób od 12 roku życia. W projekcie poruszony zostaje problem m.in. narkomanii, alkoholizmu, dopalaczy, kradzieży i oszustw oraz hazardu. Głównym celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom jak poważne mogą być konsekwencje ich złych wyborów, jak łatwo zejść na złą drogę i jednocześnie jak trudno z niej zawrócić.  To świetna lekcja dla rodziców i opiekunów oraz dla każdego człowieka, który uległ „słabościom”. Tragiczne losy bohatera, które wpłynęły na jego postępowanie i autentyczność– zmuszają widza do głębokich refleksji nad własnym życiem.

„Spowiedź Diabła” to historia człowieka, który tak, jak my przyszedł na świat, jako czysta kartka papieru. Niestety los zapisał ją w okrutny sposób. Bohater sztuki był niebezpiecznym, bezwzględnym i bezlitosnym przestępcą. Wiele lat spędził w więzieniu. Przeżył tam dramatyczne chwile, które wypaczyły jego spojrzenie na świat i innych ludzi. Tkwił w poczuciu beznadziei do pewnego, przełomowego momentu. Ten moment przyszedł niespodziewanie i na zawsze odmienił jego życie. Więzienie opuścił, jako inna osoba, choć dla wielu już na zawsze pozostanie gangsterem. Wyjątkowe jest to, że nie mamy tu do czynienia z aktorem, tylko prawdziwą postacią, która „spowiada się” ze swoich własnych grzechów.

O piekle na ziemi opowiada człowiek, który sam przez nie przeszedł.  Szczerość i autentyczne emocje bohatera, które towarzyszą tej historii sprawiają, że pomiędzy widzem i tytułowym diabłem rodzi się prawdziwa więź. Niebezpieczny i bezlitosny przestępca spowiada się ze swoich grzechów i poddaje naszej ocenie. Obok dramatycznych wyznań i bolesnych wspomnień mamy tu do czynienia z niezwykłą przemianą. Nasz bohater dostaje od losu druga szansę. Czy na pewno na nią zasłużył…?

Premiera sztuki odbyła się 31.03.2017 w Domu Kultury we Włoszczowie.

Obsada:

Gangster – Piotr Stępniak[*],

Michał Janik

Damian Popczyk

Monika Laprus

Emilia Borowska

Reżyseria: Grzegorz Mikołajczyk

Scenariusz: Grzegorz Mikołajczyk

Scenografia: Sylwia Oracz

Muzyka: Tomasz Aleksander Jańczak

Wykonanie instrumentalne skrzypce: Wiktoria Kołodziejczyk

Zdjęcia: Krystian Dulewicz, Kamil Łuszczek

Światło: Emil Drozdowski,

Dźwięk: Marcin Siwek

Efekty specjalne: Sebastian Bartosz

Manager Projektu: Sylwia Oracz i Grzegorz Krzywonos

Producent : Grzegorz Mikołajczyk

Gatunek: Dramat

Rok produkcji: 2018

Czas trwania: 80 minut

Tytuł oryginalny: Spowiedź diabła

Prapremiera filmowa sztuki 15.06.2018 kino Muza we Włoszczowie

[*] Piotr Stępniak – tytułowy „Gangster” był niebezpiecznym i bezlitosnym przestępcą, który dostał  od losu druga szansę. W czasie współpracy Piotr zachorował. Choroba uniemożliwiła mu pracę zarówno przy spektaklu, jak i w Fundacji SNAP, której był założycielem. Do ostatnich dni życia z wielkim zaangażowaniem i emocjami mówił o tym projekcie. Kibicował by udało się zakończyć materiał filmowy i zamknąć projekt. Piotr zmarł 11 kwietnia 2018.

Dodaj komentarz

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny