Spotkanie w sprawie remontu i zagospodarowania oleśnickiego dworca. Co nowego w sprawie?

Oleśniczanie długo czekali na informację o remoncie dworca PKP. Zgodnie z informacjami o władz miasta publikujemy informację, że w końcu obiekt ten został wpisany do Programu Inwestycji Dworcowych. Co to zmienia w obecnie już wieloletniej batalii o remont dworca? Być może poznamy w końcu  przynajmniej przybliżony termin, kiedy budynek  dworca i jego okolica odzyskają pierwotny blask.

W marcu Jan Bronś, burmistrz miasta Oleśnicy informował o planowanym rozpoczęciu remontu dworca:

Kiedy przystępowaliśmy do realizacji tego projektu ścierały się różne koncepcje i pomysły. Nikt tym razem jednak nie dopuszczał myśli, że może się nie udać. Dzięki wsparciu najważniejszych osób w państwie doprowadziliśmy do tego, że nasz dworzec został wpisany do Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, co oznacza, że rozpoczęło się przygotowanie do jego kapitalnego remontu.

Sprawy związane z oleśnickim dworcu są nadal w toku. Ciągle trwają szczegółowe ustalenia i prowadzone są spotkania z przedstawicielami PKP.

Władze Oleśnicy również nich uczestniczą. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w listopadzie br. Brali w nim udział burmistrz Oleśnicy Jana Bronś, zastępca burmistrza w osobie Edyty Małys-Niczypor, dyrektor MOKiSu Agata Szpiłyk i dyrektor ZBK Izabela Świąder. W spotkaniu ze strony PKP S.A. uczestniczyli dyrektor Tadeusz Szulc i jego zastępczyni Kamila Wieczysta. W podobnych spotkaniach roboczych uczestniczyli wcześniej przedstawiciele wrocławskiego Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. i reprezentanci władz samorządowych Strzelina, Siechnic i Św. Katarzyny. Delegacja z Oleśnicy chciała poznać i skorzystać z doświadczeń wymienionych gmin, których remonty dworców postępowały w podobny sposób jak ma się odbyć ten w Oleśnicy. To zawsze cenne wskazówki w kwestii zagospodarowania i użytkowania budynku dworca. Władze miasta mogły obejrzeć już zrewitalizowane obiekty dworcowe i zainspirować się rozwiązaniami.

Wstępna koncepcja zagospodarowania wyremontowanego oleśnickiego dworca zakłada, że część budynku zostanie wykorzystana przez PKP na tzw. część dworcową, do obsługi pasażerów. Pozostałe pomieszczenia stanowić będzie część komercyjna – sklepik, gastronomia z patio oraz hostel.

Zgodnie z założeniami Miasto Oleśnica ma otrzymać w ramach dzierżawy znaczna część pomieszczeń komercyjnych, w których planuje stworzyć placówkę instytucji kultury MOKiS 2 i Inkubator Przedsiębiorczości.

A jak ma wyglądać oleśnicki dworzec po rewitalizacji?

Według ustaleń ma on docelowo przypominać podobny obiekt, który przeszedł gruntowną rewitalizację tak jak ten w św. Katarzynie (zdjęcie poniżej).

red. P.S.

Jak oceniasz starania władz miasta i ich zaangażowanie w remont Dworca PKP w Oleśnicy?

3.6
3,6 rating
Twoja ocena 3.6 na 5 gwiazdek (średnia z 87 opinii)
Najlepiej42%
Bardzo Dobrze15%
Średnio13%
Źle15%
Najgorzej15%

Dodaj komentarz

  1. banda nieudaczników z aspiracjami do rządzenia. wstyd aby taki wizerunek miasta był od lat dla przyjezdnych

Dzisiejsze imieniny

licznik odwiedzin

142580

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Pogoda