SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE Z SENIORAMI

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy spotkała się z seniorami. W trakcie spotkania poruszyła bardzo ważne tematy bezpieczeństwa seniorów. Są to spotkania, które będą się odbywać cyklicznie. To pierwsze spotkania w tym roku w których mogliśmy spotkać się z seniorami. Wcześniejsze spotkania odbywały się tylko w formie on-line.

Bardzo ważne jest przekazywanie wiedzy prewencyjnej w każdej tematyce. Podczas spotkań z seniorami z Dziennego Domu Seniora w Oleśnicy oraz Klub Seniora w Twardogórze, policjantka przekazała bardzo ważne informacje dotyczące działania oszustów. Poruszone zostały tematy metod „Na wnuczka”, „Na policjanta”. Oszuści najczęściej wybierają na swoją ofiarę osobę starszą, zazwyczaj na podstawie danych zawartych w książce telefonicznej. Podczas rozmowy podszywają się za krewnego – wnuczka bądź jego znajomego, a rozmowę telefoniczną prowadzą w taki sposób, aby osoba oszukiwana, uwierzyła, że rozmówcą jest faktycznie ktoś z rodziny lub znajomi. Dalsza część rozmowy przebiega według stałego schematu. Oszust podaje, że potrzebuje pewną kwotę pieniędzy, na pokrycie kosztów związanych z wypadkiem drogowym lub innym wymyślonym zdarzeniem. W konsekwencji pokrzywdzony wierząc, że pomaga komuś bliskiemu, zostaje okradziony. W przypadku, gdy rozmówca będzie miał jakiekolwiek wątpliwości co do wiarygodności osoby, która zwraca się o pomoc należy niezwłocznie powiadomić policję, która poinstruuje jak należy się zachować w takim przypadku.

Seniorzy bardzo chętnie uczestniczyli w spotkaniu, włączali się do rozmowy przekazywali swoje doświadczenia i pomysły jak ustrzec się takich sytuacji. W trakcie spotkania policjantka rozdała materiały profilaktyczne, które pomogą Seniorom w zapamiętać jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić.

KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny