Słodko-gorzka wystawa „Cukierków” Agaty Rorat

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza do Biblioteki „Pod Pegazem” do obejrzenia wystawy prac Agaty Rorat „Cukierki”.

Agata Rorat to absolwentka wydziału nauk społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, jednak w życiu i zawodowym i osobistym wciąż uciekająca w sferę kultury i sztuki. Od lat prowadzi zajęcia i warsztaty plastyczne dla dzieci w domach kultury oraz fundacjach i organizacjach pozarządowych. Robi zdjęcia, haftuje, rysuje, tworzy kolaże. Członkini kobiecego kolektywu artystycznego Thinkpink Gang, z którym zorganizowała już około 7 wystaw we Wrocławiu przedstawiających różne interpretacje takich tematów jak m.in. Błyskotki czy Głębiny.

Cukierki są słodkimi chwilami, którym nie potrafimy się czasami oprzeć. Mała, krótka, jednorazowa przyjemność, która może zostawić po sobie miłe wspomnienie. Czasami jednak słodycz dodatkowo pozostawia niesmak. Dziewczyny na obrazach, namalowane w odcieniach różu i czerwieni, nie zawsze są szczęśliwe. Cukierki to zbiór portretów, fragmentów ciała, zbliżeń, które mają w sobie duży pierwiastek dziewczęcości, kobiecości, zmysłowości, która ma jednak w sobie jakąś zgryzotę.
Cukierki to też błyszczące papierki, zużyte i zgniecione. Każda z nas ma w sobie takie wspomnienie chwil, które były cudowne, piękne i intensywne, jednak teraz wywołują kłucie w brzuchu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 2.03. w trakcie Nocy Kobiet. Wystawa będzie czynna do końca kwietnia.

Dodaj komentarz

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny