Skarga na dyrektora szkoły podstawowej. Zarzut nadużywania alkoholu.

Czy władze gminy Oleśnica wyciągną konsekwencję wobec dyrektora jednej ze szkół ?

W drugiej połowie maja do Urzędu Gminy Oleśnica i Rady Gminy Oleśnica wpłynęło pismo, sygnowane przez ośmioro nauczycielek jednej ze szkół podstawowych w gminie.

Zarzucają one szefowi placówki "poważne i długotrwałe uzależnienie alkoholowe". Ma mieć ono "negatywny wpływ na funkcjonowanie szkoły", co "zagraża życiu i zdrowiu naszych podopiecznych" - napisały. Dyrektor ma niespełna 2 lata do emerytury.

W piśmie padają też zarzuty o agresji i poniżaniu pracowników przez szefa. Zarzuty są poważne, choć trzeba dodać, że większość Rady Pedagogicznej ich nie poparła. Przynajmniej oficjalnie...

- Trwają właściwe procedury. Sprawa jest w trakcie wyjaśniania przez Urząd Gminy oraz Komisję Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy, do której skierował pismo przewodniczący Rady  - powiedział tylko portalowi olesnica24.com w telefonicznej rozmowie Maciej Syta, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

Dyrektor ustosunkował się do zarzutów na piśmie. Komisja Skarg na zamkniętych posiedzeniach spotka się z autorkami listu, a potem z dyrektorem.

 

źródło: olesnica24

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content