SIŁA KIBICÓW ŚLĄSKA! MUZEUM POCZTY I TELEKOMUNIKACJI ZOSTAJE WE WROCŁAWIU!

"STOP PRZENIESIENIU MUZEUM POCZTY!" takim hasłem rozpoczął się protest przeciwko przeniesieniu Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu mieszczącego się w gmachu Poczty Głównej przy ul. Krasińskiego do Lubina. Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk opublikowało dziś na swoim facebookowym profilu bardzo budującą informację!

"Dzisiaj po dłuższym czasie zebrał się Sejmik Województwa Dolnośląskiego i wypowiedział się odnośnie przenosin 100-letniego Muzeum Poczty i Telekomunikacji z Wrocławia do Lubina. Większość radnych opowiedziała się za pozostaniem Muzeum w stolicy Dolnego Śląska!
Jeszcze niedawno sprawa wydawała się przesądzona. Prezydent Lubina, który zamiast zająć się swoim miastem z tylnego siedzenia rządził Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego i przeforsował swój pomysł. Jego formacja - Bezpartyjni Samorządowcy razem z radymi PiS-u rządzą na Dolnym Śląsku i w koalicji przeforsowują wszystkie swoje pomysły.
Kiedy większość już pogodziła się z przenosinami Muzeum Poczty do Lubina postanowiliśmy nagłośnić ten skandaliczny temat i wybraliśmy się pod siedzibę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, gdzie w swoim stylu zamanifestowaliśmy sprzeciw. Nasz transparent może dla niektórych był kontrowersyjny, ale spełnił swoją rolę. Wiele mediów, szczególnie tych lokalnych podjęło ten temat.
Nagłośnienie sprawy bardzo pomogło. Do tej pory mało kto się interesował Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego i najbardziej absurdalne pomysły przechodziły bez echa. Nagle o działaniach radnych województwa zrobiło się głośno i ich działania zaczęły budzić większe zainteresowanie. O sprawie Muzeum Poczty i proteście kibiców zrobiło się głośno. Większość komentatorów zaczęło przyznawać rację kibicom Śląska!
Podsumowując to udało się osiągnąć sukces. Pamiętamy jak wszyscy mówili na początku, że sprawa już jest przesądzona. Jednak kolejny raz pokazaliśmy, że razem jako zjednoczona społeczność kibiców Śląska możemy wiele osiągnąć. Mamy nadzieje, że cała ta sprawa z Muzeum Poczty pozwoli zrozumieć radnym Sejmiku iż zostali wybrali przez Dolnoślązaków i mają działać w ich interesie, a nie Prezydenta pewnego miasta za Legnicą" (Lubin przyp. red.).
red. P.S.

źródło: profil Facebook Stowarzyszenia Wielki Śląsk

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny