Sieć 5G w powiecie oleśnickim. Sprawdź gdzie z niej skorzystasz.

W całej Polsce trwa rozbudowa nowej sieci 5G. Operator telekomunikacyjny Plus rozszerzył swój zasięg w nowym standardzie przesyłu danych w 3 miejscowościach na terenie powiatu oleśnickiego.

Technologia nieustannie się rozwija, korzystamy z coraz większej liczby urządzeń połączonych z siecią. To nie tylko smartfony, lecz także laptopy, tablety, telewizory, a coraz częściej także sprzęt AGD (np. lodówki i roboty sprzątające) i tzw. wearables, m.in. smartwatche. Łatwo zauważyć, że obecna sieć 4G LTE staje się coraz bardziej przeciążona.

Rozwiązaniem tej sytuacji jest sieć 5G. Zapewnia ona o wiele większą  przepustowość niż 4G LTE i pozwala korzystać z sieci ogromnej liczbie użytkowników i urządzeń jednocześnie.

Do walki o palmę pierwszeństwa w oferowaniu tej nowej usługi stają najwięksi operatorzy - T-Mobile, Orange, Play i Plus.

Dzięki rozszerzeniu zasięgu sieci Plus po raz pierwszy z technologii 5G można już korzystać m.in. miejscowościach w powiecie oleśnickim - w Oleśnicy, Dobroszycach i Twardogórze. Z nadajników mogą korzystać też inni współpracujący operatorzy.

- Plus nie zwalnia tempa rozwoju sieci 5G. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy operator uruchomił prawie pół tysiąca następnych stacji 5G, które zapewniają dostęp do superszybkiej sieci 5G dla kolejnego miliona mieszkańców. W kwietniu 5G w Plusie oferowane było w ponad 160 miejscowościach, dzisiaj ta lista powiększyła się do niemal 400 lokalizacji. To oznacza, że w zasięgu największej i najszybszej sieci 5G w Polsce znajduje się obecnie ponad 13 milionów osób, czyli już przeszło co trzeci Polak. Łączna liczba stacji bazowych 5G Plusa liczy teraz dwa tysiące nadajników - informuje Plus.

Sieć 5G stale się rozwija i z pewnością już niedługo zasięg nowej sieci zostanie rozszerzony o kolejne miejscowości.

 

red. P.S.

 

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content