Sekcja Dróg Miejskich w akcji zimowego utrzymania dróg

Ochłodzenie i opady śniegu będą w najbliższym czasie dolegliwością zwłaszcza dla kierowców. Zachowanie ostrożności i bezpieczna jazda są konieczne. W takich warunkach o swoich obowiązkach nie zapominają miejscy drogowcy, którzy są przygotowani do tego by w każdej chwili wyruszyć w teren i zadbać o odpowiednie utrzymanie dróg.

Usunięcie śniegu i śliskości w odpowiednim czasie jest bardzo ważne, ułatwia poruszanie i zapewnia bezpieczne korzystanie z dróg. Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy jest gotowa do akcji ZIMA. Pierwsze wyjazdy ma już za sobą. Nie zabraknie soli, piasku i odpowiedniego sprzętu.

Należy jednak pamiętać, że Sekcja nie zajmuje się wszystkimi drogami w mieście. Utrzymuje jedynie drogi gminne i wewnętrzne oraz niektóre drogi powiatowe (na mocy stosownego porozumienia z Powiatem Oleśnickim). Na terenie miasta działają również inni zarządcy opiekujący się drogami powiatowymi, wojewódzkimi i krajowymi.

Kto odpowiada za odśnieżanie i posypywanie chodników?

Jeżeli chodnik przylega bezpośrednio do budynku lub ogrodzenia danej nieruchomości - za odśnieżanie odpowiada właściciel tej nieruchomości lub jej zarządca.

Jeżeli między chodnikiem, a granicą działki jest na przykład pas zieleni - chodnik powinna odśnieżyć gmina.

Jeżeli między chodnikiem, a granicą działki jest na przykład pas zieleni - chodnik powinna odśnieżyć gmina.

"Jesteśmy otwarci na wszelkie informacje mieszkańców o sytuacji na drogach. Można je zgłaszać mailowo i telefonicznie do Sekcji Dróg Miejskich.

Kierujemy również prośbę do kierowców o właściwe przygotowanie pojazdów do zimy - wymianę opon, odśnieżanie szyb i karoserii. Ważne jest też to, aby styl jazdy dostosować do warunków panujących na drogach.

Organizacja pracy przy zimowym utrzymaniu dróg przebiega w ten sposób, że działania podejmowane są w momencie wystąpienia niekorzystnych zjawisk pogodowych. W pierwszej kolejności na drogach o wyższych standardach zimowego utrzymania, wymagających szybszej reakcji. Sprzęt nie jest jednak w stanie pojawić się wszędzie o tej samej porze. Należy zauważyć, że w okresie szczytów komunikacyjnych praca jest najtrudniejsza i spowolniona. Działamy sukcesywnie, aż do osiągnięcia bezpiecznego stanu dróg. Sytuacja jest na bieżąco analizowana i monitorowana" - informuje oleśnicka sekcja utrzymania dróg.

 

red.

źródło: UM Oleśnicy

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Dzisiejsze imieniny