Samorządowcy rozmawiali w Starostwie z posłanką i wicemarszałkiem

Posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka i wicemarszałek dolnośląski Marcin Krzyżanowski spotkali się wczoraj w Starostwie z samorządowcami powiatu oleśnickiego. Efektem tej wizyty są postulaty sformułowane przez wójtów i burmistrzów, które parlamentarzystka obiecała przekazać premierowi. Rolę gospodarza pełnił starosta Sławomir Kapica.

Mirosława Stachowiak-Różecka nie kryła, że przyjechała poznać opinie przedstawicieli lokalnych samorządów dotyczące propozycji zawartych w programie „Polski Ład”. Ci zgodnie przyznali, że, oprócz wielu korzyści, widzą też zagrożenia, jak na przykład mniejsze dochody własne z tytułu podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Ponadto samorządowcy oczekiwaliby większej transparentności procedur przyznawania dotacji i ich podziału, a także tego, by głos małych gmin był bardziej słyszalny. Najwięcej postulatów nawiązywało jednak do innej szerokiej dziedziny, jaką jest oświata. Nie brakowało wypowiedzi upominających się o zwiększenie subwencji oświatowej czy o korekty w Karcie Nauczyciela. Dało się również usłyszeć, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest utworzenie jednolitego standardu oświatowego dla szkół, który jasno definiuje, za co tak naprawdę płaci państwo, a za co organ prowadzący.

7 thoughts on “Samorządowcy rozmawiali w Starostwie z posłanką i wicemarszałkiem

  1. to wina pis, a ta pani poseł co zrobiła dla Oleśnicy wielkie zero jak pozostali z tego ugrupowania. nie będziemy głosowali więcej na nich

Comments are closed.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content