Rozpoczęły się prace ziemne pod budowę skateparku w Oleśnicy

Władze Oleśnicy informują o rozpoczęciu prac ziemnych pod budowę skateparku przy stawach miejskich.  Oprócz skateparku wykonany zostanie tam również pumptrack. Planowane prace mają potrwać do końca maja br.

"W ramach inwestycji, oprócz skateparku wykonany zostanie również pumptrack. Całość będzie zlokalizowana na powierzchni 1000m2 , na terenach zielonych przy stawach miejskich, pomiędzy ścieżką pieszo - rowerową przy rzece Oleśnica, a górką. Skatepark zostanie wykonany w technologii betonowej, natomiast pumptrack z betonu asfaltowego.

Powstaną tory jazdy oraz przeszkody do akrobacji na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach. W otoczeniu zainstalowana zostanie mała architektura - ławki, stojaki na rowery, stacja naprawy rowerów. Teren będzie oświetlony i monitorowany przez system kamer.

Budowa ma się zakończyć do końca maja 2021 roku. Koszty robót wynoszą ponad 2,2 mln złotych. Teren budowy został już przekazany wykonawcy i rozpoczynają się pierwsze prace przygotowawcze pod budowę.

W ramach inwestycji, oprócz skateparku wykonany zostanie również pumptrack. Całość będzie zlokalizowana na powierzchni 1000m2 , na terenach zielonych przy stawach miejskich, pomiędzy ścieżką pieszo - rowerową przy rzece Oleśnica, a górką. Skatepark zostanie wykonany w technologii betonowej, natomiast pumptrack z betonu asfaltowego.

Powstaną tory jazdy oraz przeszkody do akrobacji na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach. W otoczeniu zainstalowana zostanie mała architektura - ławki, stojaki na rowery, stacja naprawy rowerów. Teren będzie oświetlony i monitorowany przez system kamer" - jak informuje portal Miasta.

 

źródło: oficjalny portal Miasta Oleśnica

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content